Kuldigos delegacijos vizitas Plungės VVG Spausdinti

2014 m. liepos 23-25 dienomis, Plungės rajone svečiavosi 20 asmenų latvių delegacija iš Kuldigos (Latvija). Tai buvo atsakomasis vizitas į šių metų gegužės 23-25 dienomis Plungės VVG organizuotą 20 asmenų išvyką į kasmetinį Kuldigoje vykstantį dviračių festivalį „Dviračių diena Kuldiga 2014", įgyvendinant tarptautinį projektą „Dviračių turizmas", kuris finansuojamas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonę „Teritorinis ir tarptautinis bendradarbiavimas" (tarptautiniam projektui įgyvendinti).

Liepos 23 dieną latvių delegacija buvo pakviesta į Bukantę, į konferenciją „Dviračių turizmo vystymas Plungės rajone". Projekto partneriai, VVG iš Kuldigos „Darisim paši!" atstovai, susidomėję klausė pranešimų - „Turizmo ištekliai Plungės rajone", kurį pristatė Plungės rajono savivaldybės administracijos, Kultūros ir sporto skyriaus specialistė Ieva Šilytė, bei „Turizmas Žemaitijos Nacionaliniame parke. Dviračių takai aplink Platelių ežerą", kurį pristatė Žemaitijos Nacionalinio parko Platelių lankytojų centro administratorė Aušra Brazdeikytė. Konferencijos metu buvo parodytas Telšių krašto televizijos sukurtas filmas apie gegužės mėn. vykusią lietuvių viešnagę Kuldigoje. Vėliau vyko edukacinė programa „Žemaitiški patiekalai". Latviai mielai ragavo tradicinius žemaitiškus patiekalus: kastinį, spirginę, sūrį, žemaitišką duonos girą.

Įvertinę tradicinę šio krašto virtuvę svečiai apžiūrėjo Žemaitės memorialinį muziejų, Stanislovo Riaubos ekspoziciją. Vėliau keliaudami dviračiais susipažino su Žemaitijos Nacionaliniu parku, pabuvojo Dovainių kaime medžio meistro Kazio Striaupos pastatytoje klėtelėje, kurioje eksponuojami autoriniai drožiniai. Dienos kelionę baigė Platelių lankytojų centre, kuriame apžiūrėjo ekspoziciją „Žemaitijos slėpiniai".

Liepos 24 dieną, kepinant karštai vasaros saulei projekto dalyviai dviračiais leidosi aplink Platelių ežerą ir buvo pasiruošę įveikti 22 kilometrų maršrutą. Kelionę dalyviai pradėjo nuo Platelių lankytojų centro.
Pirmasis sustojimas buvo prie Platelių dvaro sodybos, kurioje Žemaitijos Nacionalinio parko vyriausioji specialistė Dalia Jakštienė supažindino su Platelių miestelio senovės istorija. Svečiai svirno rūsiuose susipažino su Pilies salos praeitimi, apžiūrėjo šio žemaičių krašto etnografijos ekspozicijas, naujai įrengtą modernią gamtos ekspoziciją. O Dvaro arklidėje ne tik apžiūrėjo Užgavėnių ekspoziciją bet ir pamėgino įsivaizduoti Užgavėnių šventę, pasipuošdami Užgavėnių ,,lėčynomis".

Antrasis sustojimas – 15 metrų aukščio Siberijos bokštas nuo kurio atsiveria nuostabus vaizdas į Platelių ir Beržoro ežerus. Projekto dalyviai iš viršaus apžiūrėję kalvotą ir miškingą parko reljefą, Platelius, įspūdingą Siberijos pelkę dviračiais keliavo pro Beržorą į Šaltojo karo muziejų, įsikūrusį buvusioje raketų bazėje.

Čia šalia esančioje pavėsinėje projekto dalyvių jau laukė pietūs gamtoje – lietuviški didžkukuliai. Svečiai iš Latvijos mielai vaišinosi ir gardžiavosi šiuo tradiciniu lietuvišku patiekalu negailėdami komplimentų šeimininkėms iš kaimo turizmo sodybos „Iešnalė". Po sočių pietų buvo malonu nusileisti į požeminę raketinę bazę, ne tik apžiūrėti ekspoziciją, bet ir pasislėpti nuo karštos vidurdienio saulutės.
Išvykos su dviračiais dalyviai dar ne kartą stojo pasigėrėti Platelių Nacionalinio parko gamta, Platelių ežeru, ypač graži Platelių ežero panorama su Pliksalės, Pilies, Veršių salomis, Šventorkalnio pusiasaliu ir Plokštinės miškais atsivėrė Platelių ežero apžvalgos aikštelėje.

Po įsimintinos kelionės dviračiais aplink Platelių ežerą vakare kaimo turizmo sodyboje ,,Iešnalė" vyko liaudiška vakaronė su folkloro ansambliu ,,Platelee". Svečiai iš Kuldigos buvo supažindinti su žemaitiškomis dainomis, šokiais ir žaidimais.

 

Plungės vietos veiklos grupė, įgyvendindama šį tarptautinį projektą šiuo metu rengia dviračių turizmo strategiją, kuri tikėtina bus naudinga ne tik rajonui planuojant dviračių turizmo plėtrą, bet ir Plungės rajone veikiantiems amatininkams, verslininkams, kaimo turizmo paslaugas teikiantiems asmenims. Taip pat šio projekto lėšomis artimiausiu metu bus organizuojami mokymai- renginiai, kurių metu Plungės rajone veikiantys amatininkai, verslininkai, kaimo turizmo atstovai turės galimybę įgauti praktinių žinių, jų veiklos vystymui.

 

alt


Daugiau šio renginio akimirkų rubrikoje "Galerija".

 
Visos teisės saugomos © 2024 www.plungesvvg.lt.
Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU/GPL licenziją.