Apdovanoti geriausi 2004–2010 metais vykdyti kaimo bendruomeninių organizacijų projektai Spausdinti

Gruodžio 3 d. Kaune apdovanoti geriausi pastarųjų septynerių metų Lietuvos kaimo bendruomeninių organizacijų projektai. Viešbučio „Park Inn" konferencijų salėje surengtas Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos (LKBS), Vietos veiklos grupių tinklo (VVGT) ir Lietuvos žemės ūkio universiteto (LŽŪU) bendro projekto „Kaimo bendruomenių ir vietos veiklos grupių pasiekimai ir projektų idėjos" baigiamasis renginys „Patirties pilni vežimai".

Pasak LKBS pirmininkės Guodos Burokienės, į kvietimą dalyvauti konkurse, organizuotame pagal projektą „Kaimo bendruomenių ir vietos veiklos grupių pasiekimai ir projektų idėjos", atsiliepė 33 bendruomeninės organizacijos iš Lietuvos. Jos pateikė projektų aprašymus ir vaizdinę medžiagą.

Projektus vertino specialiai sudaryta komisija. Pasak jos nario, LR žemės ūkio rūmų (ŽŪR) direktoriaus Remigijaus Urbono, atrinkti buvo aktualiausi tiek pačioms organizacijoms, tiek jų vietos bendruomenėms, tiek mūsų laikmečiui projektai. Vertintas ir projektų idėjų originalumas, inovatyvumas. Įvertinta ir organizacijos įgyvendinant projektą sukaupta patirtis – kiek ji bus ateityje naudinga visai bendruomenei.

Iš pateiktų paraiškų dalyvauti konkurse atrinkti penki įdomiausi, vertingiausi projektai ir baigiamajame renginyje „Patirties pilni vežimai" apdovanotos juos vykdžiusios bendruomeninės organizacijos.

Už kaimo gyventojų bendruomeniškumo ugdymą apdovanotas Ežerėlio bendruomenės centras. Beje, prizą šiai nominacijai įsteigė ŽŪR. Už kaimo kultūros ir tradicijų išsaugojimą – Kutiškių kaimo bendruomenė, už sporto tradicijas ir renginius kaime – Balbieriškio kaimo bendruomenė „Balbieriškis", už kaimų atnaujinimo iniciatyvas – Smalininkų bendruomenės centras, už partnerystės ir bendradarbiavimo idėją – Plungės rajono Žemaičių Kalvarijos seniūnijos bendruomenė „Gardai".

Renginyje kaimo bendruomenių, vietos veiklos grupių iniciatyvomis ir jų dėka gražėjančiu kaimu džiaugėsi bei visus konkurso dalyvius sveikino ŽŪR direktorius Remigijus Urbonas, žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius, Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Edmundas Pupinis, kiti svečiai, rėmėjai. 2004–2010 metais sėkmingai vykdytų projektų konkurso apžvalgą padarė NMA Nacionalinės paramos skyriaus l.e.p. vedėjas Algis Radzevičius, LŽŪU Administravimo ir kaimo plėtros katedros prof. dr. Vilma Atkočiūnienė dalijosi įžvalgomis apie veiksnius, lemiančius projektų sėkmę.

Renginį „Patirties pilni vežimai" LKBS pirmininkė G.Burokienė užbaigė šviesiai, optimistiškai ir su viltimi į ateitį: „Atrinkti projektus buvo sunkus darbas. Kiek žmonių už kiekvieno projekto! Kiek minčių, idėjų! Ir darbo! Įvertinant, kiek darbo atlikta šiai dienai, – ateity mažiau nebus. Tik daugiau. Todėl linkiu visiems gero kelio. Kitas dešimtmetis bus tik geresnis. Aš tuo tikiu. O jūs?.."

 

 
Visos teisės saugomos © 2023 www.plungesvvg.lt.
Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU/GPL licenziją.