PLUNGĖS VVG DALYVAVO RENGINYJE „PANEMUNIŲ ŽIEDAI“ Spausdinti

Gegužės 25 d. Kaune Lietuvos kaimo tinklas organizavo Nacionalinių kaimo tinklų ir vietos veiklos grupių (VVG) susitikimą, kuriame aptarė ir ieškojo būdų, kaip stiprinti VVG vietinį ir tarptautinį bendradarbiavimą. Į susitikimą atvyko delegacijos iš 13 ES šalių. Renginyje pranešėjai pristatė savo veiklos barus, partnerių paieškos galimybes, dalinosi mintimis, į kokius aspektus būtina atkreipti dėmesį prieš pradedant tarptautinę veiklą.

 

Susitikimą pradėjusi Europos kaimo plėtros tinklo atstovė Kasia Panfil (ENRD Contact Point) kvietė aktyviau VVG atstovus tinklapyje www.enrd.eu ieškoti partnerių bendradarbiavimui. “Šiais metais Europos kaimo plėtros tinklas organizavo 39 teminius susitikimus įvairių šalių VVG atstovams bendradarbiavimo klausimais. Aktyviausios šalys vykdant tarptautinius projektus yra Prancūzija, Čekija, Italija, Rumunija. Populiariausia VVG vykdomų tarptautinių projektų tema - regioninis turizmas (28 proc.)”, - teigė K. Panfil. Renginyje detaliau buvo pristatyti du tarptautiniai VVG projektai: Trakų krašto VVG pristatė bendradarbiavimo su suomiais projektą „Tarptautinis kultūrinio turizmo projektas“ ir Jurbarko VVG „Nemunas“ - projektą „Jaunimas – galimybė mūsų regionų tradicijų išsaugojimui“ su Palenkės vaivadijos (Lenkija) VVG.

Antroje dienos pusėje susitikimo dalyviai keliavo susipažinti kaip VVG Lietuvoje puoselėja kaimo amatus, turizmą, viešąsias erdves. VVG atstovai aplankė kaimo turizmo sodybą ,,Medžiotojų sostinė“ (Kėdainių r.), Kuršėnų amatų centrą, Betygalos bendruomenės namus (Raseinių r.).

Šeštadienį Nacionalinių kaimo tinklų ir VVG atstovai dalyvavo Lietuvos kultūrinio ir kulinarinio paveldo projekto „Panemunių žiedai“ tarptautinėje VVG mugėje (Jurbarko r.). Mugė vyko prie XVI a. pabaigos garsios Raudonės pilies. VVG veiklą, regioninius produktus, regionų kultūrinį paveldą čia pristatė apie 30 Lietuvos VVG. Prie jų prisijungė 13 užsienio VVG delegacijų iš Kipro, Estijos, Latvijos, Velso, Lenkijos, Portugalijos, Suomijos ir Bulgarijos.

Pirmą kartą šioje šventėje dalyvavo ir Plungės rajono savivaldybės vietos veiklos grupės suburti rajono amatininkai, tautodailininkai bei maisto gamintojai. Plungės rajono kiemelis iš dalyvių gausos išsiskyrė žemaitišku vaišingumu. Paviljono gaspadoriai Gintališkės bendruomenės atstovai Dalia ir Justinas Uščinai gražia žemaitiška kalba pristatė vaišes: ,,spirginę“, ,,kastinį“, ,,cibulynę“. Norinčių paragauti žemaitiškų patiekalų netrūko, kiemelis visada buvo pilnas lankytojų, kurie ne tik ragavo, gyrė žemaitiškas vaišes, kartu su tautodailininku Vytu Jaugėla mokėsi drožybos meno, bet ir domėjosi tautodailininkų Rasos ir Kazio Žalūdų iš džiovintų augalų pintais gaminiais. Lankytojus stebino iš tokių paprastų, kasdien sutinkamų gamtoje medžiagų padarytos skrybėlės, krepšiai, vazos. Informacija apie audimo meną, tekstilę, kutinius takus maloniai dalijosi tautodailininkė Vaiva Jundulaitė, ne vienam paviljono lankytojui norėjosi paragauti baltos gilių kavos, pasivaišinti ekologiška žolelių arbata, iškvosti receptą vienai ar kitai ligai, pasidalinti patirtimi arbatžolių bei prieskonių gamyboje, padiskutuoti su sumania ūkininke Nijole Makiejeviene.

Puikiai rajoną reprezentavo folklorinis ansamblis ,,Šateikee“, kuris ne tik pristatė žemaitiškus šokius, žaidimus ir dainas scenoje, bet ir smagia melodija linksmino paviljono lankytojus, palaikė gerą nuotaiką, besidomintiems Plungės rajono vietos veiklos grupės veikla. Paviljone kartu su plungiškiais buvę svečiai iš Portugalijos džiaugėsi žemaičių draugiškumu, vaišinosi arbata, kurios vėliau įsigijo lauktuvėms. Grupė iš Portugalijos pristatė savo veiklą, vaišino ekologiškais saldžiais gaminiais, dalijosi patirtimi.

Šis renginys puiki galimybė pristatyti savo paveldą, veiklius žmones, tradicijas, pabendrauti su užsienio partneriais, svečiais, pasikeisti projektinėmis idėjomis.

 
Visos teisės saugomos © 2024 www.plungesvvg.lt.
Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU/GPL licenziją.