LIETUVOS BENDRUOMENIŲ SĄSKRYDIS KARKLĖJE Spausdinti

Savaitgalį Karklė virto sutartinai dūzgiančiu bendruomenių bitynu. Nedideliame pajūrio miestelyje į tradicinį Lietuvos kaimo bendruomenių sąskrydį – konferenciją „Lietuvos kaimų judėjimo iššūkiai ir galimybės" susibūrė apie pusantro tūkstančio bendruomenių narių iš visos Lietuvos.

„Kaimo plėtra – tai ne tik tvarus ūkininkavimas, – renginyje apsilankęs žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius kreipėsi į bendruomeninių organizacijų narius. – Be jūsų nėra kaimo ateities, todėl, pirmiausiai, Jums sakau didelį ačiū nuo visų šalies kaimo gyventojų".

Į sąskrydį atvykusį žemės ūkio ministrą pasitiko bendruomeninių organizacijų atstovų būrys. Klausimai, kurie reikalavo ministro dėmesio, netilo porą valandų. Kiekvienas norėjo ir turėjo, apie ką pasikalbėti: vieni dalijosi problemomis ir siūlė galimus jų sprendimo būdus, kitiems rūpėjo, ministro nuomonė dėl veiklos finansavimo ateities. K.Starkevičius įsitikinęs, jog kalbos apie kažkieno nesąžiningus darbus, neturėtų užgožti visų gerų vietos bendruomenių darbų. „Šaukštas deguto tegu negadina visos statinės medaus. Yra pavydžių žmonių, kurie nenori, kad panašūs susibūrimai vyktų, kad kaimas vystytųsi ir klestėtų. Galime pasiguosti: jei pavydi, vadinasi, yra dėl ko – einame teisingu, nors ir sunkiu keliu", – su bendruomenių lyderiais kalbėjo ministras.

Pasak Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos (LKBS) pirmininkės Guodos Burokienės, toks renginys reikalingas kaimo bendruomenių organizacijų nariams ir kaimo jaunimui. Jie konferencijoje bendraudami keičiasi žiniomis ir turima gerąja patirtimi su bendraminčiais iš kitų rajonų.

„Šiuo renginiu siekiama – suburti kaimo bendruomenių atstovus bendram darbui gerinant kaimo gyvenimo kokybę, didinti informacijos apie bendruomenių organizacijų vykdomus projektus sklaidą, pasidalinti kaimo jaunimo įtraukimo į bendruomenės veiklą metodais ir būdais", – apie renginį kalbėjo G. Burokienė.

Konferencija truko 2 dienas, per kurias, kaimo bendruomenių atstovai pristatė rajonuose vykdomą projektinę veiklą bei pasiektus rezultatus. Sąskrydžio metu vyko vietos produktų pristatymas ir degustacija, teatralizuota rajonų kurtos mados „Atgal į gamtą" demonstracija, sportinės rungtynės "Stiprūs, vikrūs, gražūs", netilo dainos, persipinančios su rimtomis kalbomis tarp kaimo bendruomenių lyderių.

Sąskrydžio dalyvių teigimu, kaskart diskutuojant ir veikiant kartu, randamos pačios geriausios idėjos naujiems projektams.

Konferencija organizuojama kasmet nuo 2005 m. Šiemet Karklėje surengta 8-oji.Renginys skirtas ir LKBS veiklos dešimtmečiui paminėti. Projektas remiamas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 m. programos priemonės „Techninė pagalba" veiklos sritį „Nacionalinis kaimo tinklas".

Žemės ūkio ministerijos informacija

Geras oras, saulutė ir pajūrio gaivus vėjelis džiugino sąskrydžio dalyvius. Puikią nuotaiką sukurti padėjo sąskrydyje vykęs vietos produktų pristatymas ir degustacija, teatralizuota rajonų kurtos mados „Atgal į gamtą" demonstracija, sportinės rungtynės "Stiprūs, vikrūs, gražūs", netilo dainos, persipinančios su rimtomis kalbomis tarp kaimo bendruomenių lyderių, nuotaikingas šokis, bei bendras piešinys ,,Bendruomenių pėdsakas Lietuvoje" . Plungės rajonui atstovavo daugiau negu 40 dalyvių iš Kulių, Žemaičių Kalvarijos, Stonaičių, Šateikių, Aleksandravo, Babrungo, Platelių, Šarnelės, Milašaičių kaimo bendruomenių. Mūsų rajono atstovai aktyviai dalyvavo visose varžytuvėse, nors prizinių vietų ir neužėmė. Stanelių kaimo bendruomenė ,,Pietuvė" visus vaišino žemaitišku kastiniu, Stonaičių kaimo bendruomenė ,,Tuopų dvaras" pasirūpino, kad visiems pakaktų ,,cibulynės", Aleksandravo kaimo bendruomenė ,,Vizijos" karštų bulvių, alsėdiškių pyragas stebino dydžiu, o paragavus gardumėliu, kuliškiai didžiuojasi savo sūriais ir nuolat pasirūpina, kad sueigose jų būtų, bendruomenė ,,Varnakalnis" vaišino gardžia duonele, šateikiškiai – gira, bendruomenė ,,Gardai"- ,,spirgine", kastiniu ir t. t. Visų gardumynų ir neišvardinsi kiek puikavosi ant žemaitiško plungiškių stalo. Linksmai praleidę savaitgalį, pailsėję kaimo bendruomenių nariai grįžo pilni energijos, pasidalinę patirtimi, pabendravę su kolegomis iš visos Lietuvos, nusiteikę toliau dirbti gražius ir prasmingus darbus bei įgyvendinti inovacines idėjas.

 

 
Visos teisės saugomos © 2023 www.plungesvvg.lt.
Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU/GPL licenziją.