Delegacija iš Vokietijos aplankė Plungės VVG Spausdinti

Rugpjūčio 8 d. Plungėje lankėsi vokiečių delegacija iš Forchheim apskrities vietos veiklos grupės „Kulturerlebnis Fränkische schweiz e.V". 40 atstovų, vadovaujami Toni Eckert aplankė Plungės rajono savivaldybės vietos veiklos grupę, kurios nariai užmezgė bendradarbiavimo ryšius maždaug prieš metus laiko lankydamiesi Vokietijoje.

Vizitas prasidėjo Plungės rajono savivaldybėje, kur svečius pasitiko administracijos direktorė Asta Beierle-Eigirdienė, kuri vokiečių kalba išsamiai pristatė Plungės rajoną, savivaldybės ir kitų įstaigų įgyvendinamus projektus ir pan. Plungės VVG pirmininkė Žaneta Liutikienė papasakojo apie vietos veiklos grupės veiklą, įgyvendinamus projektus, strategijos prioritetus, numatomus įgyvendinti vietos projektus, bendradarbiavimo galimybes ir kt. Forchheim VVG atstovas Toni Eckert pasidžiaugė galimybe aplankyti Plungės rajoną. Jis trumpai pristatė savo apskritį, pažymėjo, kad jų projektai daugiausiai yra įgyvendinami kultūros srityse. Akcentavo ir tai, kad Europos Sąjunga jų projektams įgyvendinti skiria mažesnį projektų finansavimo intensyvumą, nei Lietuvai – tik iki 50 procentų projektų vertės. T.Eckerto teigimu, taip yra dėl to, kad jų regionas yra gana turtingas ir įgyvendina LEADER projektus jau nebe pirmą periodą.


Po priėmimo savivaldybėje svečiai iš Vokietijos aplankė Žemaičių dailės muziejų, po to išvyko į Žemaičių Kalvariją, kur susitiko su vietos bendruomenės atstovais. Bendruomenės „Gardai" pirmininkas Bronius Kleinauskas ne tik pristatė bendruomenės veiklą, bet ir pravedė ekskursiją po Žemaičių Kalvarijos miestelį. Atstovai iš Vokietijos grožėjosi Švč. M. Mergelės Marijos apsilankymo bazilika, kurios įkvėpti sudainavo vokišką giesmę, vėliau aplankė keletą Kančios kelio koplyčių. Vizitas baigėsi aplankant slenkančių ledynų suformuotą slėnį - Gardų ozą.

alt

 
Visos teisės saugomos © 2023 www.plungesvvg.lt.
Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU/GPL licenziją.