Tarptautinio projekto „Dviračių turizmas“ dalyvių viešnagė Kuldigoje (Latvija) Spausdinti

 

Plungės rajono savivaldybės vietos veiklos grupė šiuo metu įgyvendina tarptautinį projektą „Dviračių turizmas", kuris finansuojamas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonę „Teritorinis ir tarptautinis bendradarbiavimas" (tarptautiniam projektui įgyvendinti). Projektas pradėtas įgyvendinti 2014 m. kovo 31 d. Projekto partneriai: Latvijos vietos veiklos grupė „Darisim Pasi!" (Kuldiga). Šių metų gegužės 23-25 dienomis Plungės VVG šio projekto lėšomis organizavo 20 asmenų išvyką į kasmetinį Kuldigoje vykstantį dviračių festivalį „Dviračių diena Kuldiga 2014".

Pirmąją dieną vyko seminaras, kurio metu dalyviai buvo supažindinti su dviračių turizmo plėtra Kuldigoje, taip pat inovacijomis, susijusiomis su dviračių turizmu ne tik Latvijoje, bet ir visame pasaulyje. Kuldigos turizmo atstovai pažymėjo, kad nebūtinai turi būti nutiestos dviračių trasos, kad būtų galima važinėti dviračiais. Plungės atstovai pristatė vystomus dviračių turizmo plėtros aspektus saugomose teritorijose, o ypatingai dėmesys buvo skiriamas šiuo metu tiesiamoms dviračių trasoms Plateliuose. Po seminaro visi dalyviai sėdo ant dviračių ir vyko apžiūrėti smėlio urvų. Su dviračiais tą dieną buvo numinta apie 20 km. Tai buvo maža treniruotė prieš kitą dieną įvyksiantį Kuldigoje kasmetinį tarptautinį Dviračių turizmo festivalį. Tą pačia dieną buvo aplankytas ir Kuldigos turizmo informacijos centras. Nustebino, kad TIC nuolat dirba 4 žmonės. Centro darbuotojai papasakojo, kad kiekvienais metais intensyviai dalyvauja įvairiose tarptautinėse turizmo parodose, prieš kurias pasiruošia arba atnaujina daug medžiagos apie Kuldigą, kad galėtų kuo efektyviau parodose pristatyti savo miestą tarptautiniu mastu bei pritraukti turistų. Taip pat ypatingai nustebino, kad pačiame miesto centre įkurtas itin aukšto lygio viešbutis, kuris yra nuolat pilnas miesto svečių, nors pats miestas turi tik apie 13 000 tūkstančių gyventojų.
Kitą dieną įvyko tarptautinis Dviračių turizmo festivalis. Dalyviai pagal savo galimybes galėjo rinktis vieną iš 4 maršrutų – 14, 26, 34 ar 52 km., viso užsiregistravo apie 1600 dalyvių. Daugelis plungiškių rinkosi trumpiausią 14 km. maršrutą, o ilgiausią trasą apie 52 km įveikė Gintaras Domarkas. Šventės metu vyko daug įvairiausių renginių – vaikų su paspirtukais varžybos, dviračių „baletas", pasirodė ir Dviračių teatras iš Panevėžio, koncertavo įvairūs atlikėjai, vyko žaidimai, atrakcionai. Buvo išrinkti jauniausias, vyriausias dviratininkai bei vyko loterija, kurioje dalyvavo visi kas įveikė pasirinktą dviračių maršrutą. Du laimingieji buvo apdovanoti naujais dviračiais. Tą pačią dieną tik jau visai sutemus 23 val. vyko naktinis važiavimas, čia plungiškiai nerizikavo, bet nemažai dviračių sporto entuziastų, matyt senbuvių, tokiame važiavime dalyvavo. Dalyviai šiame festivalyje dalyvauja komandomis, dažniausiai pasipuošę vienodais įvairių personažų kostiumais, kas festivalį daro labai spalvingą ir linksmą. Taip pat labai gerai išspręsti dviračių maršrutų sužymėjimai: visos sankryžos ir kelių išsišakojimai pažymėti tam tikru numeriu su nuorodomis kur vykti toliau. Kiekvienas dviračių šventės dalyvis gauna tam tikros spalvos apyrankę, ant kurios surašyti pasirinkto maršruto numeriukai, lieka tik sekti maršruto numeraciją, šansų pasiklysti praktiškai nėra.
Kelionės dalyviai įsitikino, kad Kuldigoje yra puikiai išvystytas ne tik dviračių turizmas, bet ir visa turizmo infrastruktūra, kad į jų miestą atvyktų kuo daugiau turistų ir jame gautų visas pageidaujamas paslaugas. Daug turizmo informacijos ir leidinių apie Kuldigą ir Latvijos lankomas vietas yra išleista lietuvių kalba.

alt

 

Daugiau nuotraukų svetainės rubrikoje "Galerija".

 
Visos teisės saugomos © 2022 www.plungesvvg.lt.
Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU/GPL licenziją.