Nr. LEADER-11-PLUNGĖ-01-030
Vietos projektas „Bendruomeniškumo skatinimas Plungės rajono bendruomenėse”
Projekto vykdytojas – Varkalių bendruomenė
– pareiškėjo įnašas natūra (savanorišku darbu) – 6 992,00 Lt.
Bendra vietos projekto vertė – 34 961,00 Lt.
Skirta paramos lėšų – 27 969,00 Lt.
Įsisavinta paramos lėšų – 27 962,80 Lt.
Vietos projekto įgyvendinimo laikotarpis – 2012 m. spalio 15 d. – 2013 m. rugsėjo 13 d.
Vietos projekto įgyvendinimo vieta – Plungės rajonas
Vietos projekto rezultatai: suorganizuota apskritojo stalo diskusija tarp bendruomenių, vietos valdžios ir vietos verslo atstovų. Suorganizuota 10 susitikimų-diskusijų 5 Plungės rajono kaimo bendruomenėse (Stonaičių, Alsėdžių, Stanelių, Grumblių, Kulių). Susitikimų temos – „Ko reikia, kad bendruomenės narių aktyvumas būtų didesnis?”, „Kokias vietos problemas ir kokiais būdais gali išspręsti kaimo bendruomenė?”. Apibendrinant projekto metu vykusias diskusijas Stanelių kaime įvyko baigiamoji projekto konferencija.
2013 m. vasario 13 d. Varkalių kaimo bendruomenė Plungės rajono savivaldybės administracijos vadovus, seniūnus ir bendruomenių pirmininkus pakvietė į diskusiją „Porto” pramogų centre, kurios metu bandyta rasti atsakymą , kodėl vietos bendruomenės dažnai eina sau, o rajono valdžia – sau, nors ir vieni, ir kiti sako dirbantys žmonių labui. Susitikime dalyvavo Savivaldybės administracijos direktorė Asta Beierle-Eigirdienė, vicemeras Mindaugas Jurčius, kelių Savivaldybės skyrių vadovai, Tarybos narys Audrius Klišonis, keli seniūnai ir daugelis rajono bendruomenių vadovų, VVG atstovai. Prieš šią diskusiją buvo atlikta anketinė apklausa „Bendradarbiavimas tarp bendruomenių ir vietos valdžios Plungės rajone”. Gautos 33 užpildytos anketos. Kadangi į klausimus atsakė tik 4 seniūnai, o visas kitas anketas užpildė bendruomenių atstovai, todėl prasmingiausia buvo kalbėti apie tai, kaip bendruomenės vertina santykius su valdžios atstovais. Iš gautų anketos atsakymų išaiškėjo, kad bendruomenių atstovai labiausiai pasigenda bendravimo su Tarybos nariais ir Savivaldybės administracijos vadovais. Diskusijų metu bendruomenių pirmininkai neslėpė apmaudo, maža to, kad turi naudotis savo telefonu ir patys mokėti už kurą, sunaudotą derinant projektus ar organizuojant renginius, dar privalo sukti galvą, iš kur gauti lėšų bendruomenės patalpoms išlaikyti. Prisiminta, kad seniau Kaimo rėmimo programoje kasmet buvo numatyta po 500 litų rajono bendruomenėms, tačiau pastaruoju metu Savivaldybė tokių lėšų nebeskiria. Savivaldybės administracijos direktorė pastebėjo, kad nebeužtenka lėšų net Savivaldybės įstaigoms išlaikyti ir darbuotojų atlyginimams, tačiau diskusijoje dalyvavęs Tarybos narys A.Klišonis pasiūlė išeitį. Jo nuomone, Tarybos nariai turėtų atsisakyti jų kanceliarinėms išlaidoms skirtų lėšų, o sutaupytus keliasdešimt tūkstančių litų skirti bendruomenių veiklai. Administracijos direktorė pažadėjo šį siūlymą apsvarstyti su kitais Tarybos nariais.
Džiugu, kad šio projekto metu inicijuotų renginių metu buvo atkreiptas dėmesys į bendruomenių veiklą, mokymų metu dalyvavo platesnis ratas bendruomenių narių, o ne vien tik jų pirmininkai. Laukiama, kad šio projekto tęstinumas pasireikš tame, kad atsiras tam tikri pokyčiai bendruomenių veikloje, bendruomenės bus aktyvesnės, jų veiklą pastebės ir įvertins vietos valdžia.